Lentilky

Lentilky

Jsou kulaté, hravé a krásně barevné. Co to je? No přece naše Lentilky! Vyrůstali jsme s nimi a dnes je s radostí sem tam dáme i našim dětem. No a občas je potají mlsáme i my. Protože vrátit se s nimi aspoň na chvíli do dětství, má své kouzlo.

Výroba Lentilek začala už v roce 1907 v holešovském závodě, kde se z velké části vyrábějí dodnes. Jméno jim dal až pár let po jejich vzniku Philipp Kneisl, zakladatel holešovského závodu, když nechal název Lentilky registrovat. Jejich jméno pochází z latinského lenticula, což v překladu znamená čočka. No a řekněte sami, kdo by rád nemlsal barevné čočky plné výborné mléčné čokolády?

Každý den pro vás vyrobíme skoro šest milionů Lentilek v sedmi barvách. Zvládli byste je vyjmenovat zpaměti? Trošku vám pomůžeme. Lentilky jsou žluté, červené, modré, zelené, fialové, růžové a oranžové. Možná si vzpomenete, že ještě v době vašeho dětství byla v krabičce i hnědá barva, ale nahradili jsme ji žlutou, která je nejoblíbenější. Zdá se vám, že jsou Lentilky dnes trochu jinak barevné, než tomu bylo dřív? Máte pravdu. Jsou totiž barveny výtažky z rostlin a zeleniny (spirulina, světlice barvířská, ředkev, citrón, mrkev).

Lentilky 28g
Lentilky 28g

Tradiční a nejprodávanější balení Lentilek v papírové krabičce zná každý. Babičky je vozí dětem jako kouzelné uvítání a maminky si je nosí v kabelce pro veselejší den.

Lentilky 38g
Lentilky 38g

Myslíte si, že šestihranná krabička Lentilkám nedovolí, aby se někam zatoulaly? Uvnitř určitě ne, ale venku už za to neručíme.

Mega Lentilky 60g
Mega Lentilky 60g

Největší Lentilky na světě v kulaté krabičce tak akorát do ruky. Někdy si prostě chuťové pohárky říkají o větší porci v jednom soustu a pro tyto příležitosti tu jsou Mega Lentilky.

Lentilky 150g
Lentilky 150g

Velké balení Lentilek, pro chvíle, kdy se sejde celá rodina. V krabičce je jich tolik, aby stačilo na všechny.